O NAŠEM KLUBU

Cyklistika Uničov

Cyklistický oddíl v Uničově vznikl již v roce 1954.

Má za sebou tedy poměrně bohatou historii protkanou množstvím úspěchů na domácí i zahraniční scéně. Mezi škálu vynikajících cyklistů, kteří byli či jsou jakkoliv spjati s uničovskou cyklistikou patří medailisté národních, evropských a světových šampionátů či jezdci z popředí významných etapových závodů jako např. Radomír Šimůnek st., Roman Kreuziger st., Vladimír Vondráček, Milan Garstka, Jaroslav Mráz, Kamil Mráz, Zdeněk Zmeškal, Richard Dostál, Miloslav Vašíček, Tomáš Konečný, Jan Hruška, Milan Běhůnek, Jiřina Ščučková (Frantíková) a další.

I přes všechny vynikající výsledky let minulých nechceme usnout na vavřínech. V posledních jsme na úspěchy našich předchůdců navazovali v mládežnických kategoriích. V průběhu posledních pěti let získali naši mladí závodníci 13 titulů mistra republiky na dráze i na silnici, dále xx stříbrných a xx bronzových medailí z mistrovství republiky. Současně jsme v těchto posledních pěti letech vychovali 4 juniorské reprezentanty.

Ačkoliv se zaměřujeme zejména na silniční cyklistiku, není nám cizí ani dráha. Na podzim si prodlužujeme sezónu cyklokrosem, v létě občas jako doplněk padne volba na horská kola.

Tradičně pořádáme jeden ze závodů Českého poháru v cyklokrosu, v roce 2014 se budeme již potřetí spolupodílet na pořádání týmové časovky v rámci etapového závodu Czech Cycling Tour.

V letošní, pro Uničov jubilejní 60. sezóně, budou modrobílé uničovské barvy reprezentovat nejen chlapci a dívky v mládežnických kategoriích, ale po mnoha letech budeme mít své zástupce i v elitní kategorii žen a mužů U23

Mezi žákyněmi budeme vkládat medailové naděje do perspektivní Hanky Heřmanovské, která i přes svůj nízký věk dokázala v minulosti získat 11 stříbrných a bronzových medailí z mistrovství republiky. Věříme, že letos se dočká také zlaté medaile. V kategorii kadetů a juniorů je naším cílem umístění do desátého místa v republikovém žebříčku.

Kategorii U23 představují uničovští odchovanci Tomáš Heřmanovský, Lukáš Papula a Martin Mlčoch. Nově do týmu přichází hranický odchovanec Jakub Frkal (loni Experiment23), který však již v předloňské sezóně pomohl našemu juniorskému týmu vybojovat stříbrnou medaili v časovce družstev.

Velké ambice má také náš ženský tým. Zejména Veronika Bláhová a Tereza Gargelová.

Veronika k nám v této sezóně přišla z olomouckého Mapei Cyklo Kaňkovský již jako zkušená závodnice. V loňském roce reprezentovala na mistrovství Evropy na silnici i v cyklokrosu, je vítězkou Českého poháru žen na silnici. Její letošní cíle jsou opět vysoké a nutno říct, že oprávněně. Jejím cílem je potvrdit své místo v reprezentaci, vrcholem by měla být účast na světovém šampionátu v cyklokrosu 2015 koncem ledna v Táboře.

2013

Cyklistika Uničov

2012

Cyklistika Uničov

2011

Cyklistika Uničov